O ZNAČCE

HARKEN

V roce 1966 začal technický návrhář, konstruktér a jachtař Peter Harken testovat na plachetnicích třídy E-boat své první plastové kladky a bloky, které se vzápětí rychle rozšířily do dalších jachtařských klubů. K ložiskovým kladkám později přibyly první inteligentní záseky, mechanické jednorychlostní vinčny a další nezbytné kování. O rok později proto Peter se svým bratrem Olafem založili společnost HARKEN, Inc., která je dnes předním výrobcem lodního kování na světě. Sídlem společnosti je město Pewaukee ve Wisconsinu v USA, výroba je soustředěna do USA a Itálie a distribuce probíhá prostřednictvím zastoupení ve 48 zemích. Kování a lodní mechanismy HARKEN najdete prakticky na jakékoliv plachetnici, vč. závodních lodí Volvo Ocean Race, Vendée Globe nebo Poháru Ameriky.

HARKENsport

Vývojem, výrobou a distribucí oblečení HARKEN se zabývá samostatná divize HARKENsport společnosti HARKEN, Inc. Převážnou část sortimentu tvoří především technické a funkční oblečení jak pro námořní, tak i okruhový jachting, které doplňuje sportovní oblečení pro volný čas a běžné nošení. V kolekci nechybí ani obuv, zavazadla a drobné doplňky, jako např. peněženky, cestovní pouzdra, opasky nebo exkluzivní nástěnné kalendáře či výukové CD s jachtařskou tématikou. Zkrátka vše, co využije každý jachtař v běžném životě.

O NÁS

K jachtingu mne v dětství přivedl můj otec, který mne mnoho naučil. Tím, co mi jachting přinesl, se pro mne nestal pouhým sportem nebo prostorem pro obchodní příležitosti. Stal se mojí životní náplní a stylem. Prodej jachtařského oblečení, práce na moři i na břehu nebo editorská činnost, jako je tvorba a publikování vlastních testů, profilů motorových jachet a plachetnic nebo zkrátka jen článků s jachtařskou tématikou, mi umožňuje přiblížit Vám jachting svým pohledem a sdílet s Vámi radost a uspokojení, které Vám jachting může nabídnout. Ukážeme Vám, jak.
 
 
Spolupráci se značkou HARKEN jsme zahájili v roce 2010 a ještě tentýž rok jsme spustili první e-shop. V následujících letech jsme nabídku postupně doplňovali o další sortiment, veškeré služby kolem jachtingu a cestovním ruchu. Najdete nás v Praze, často na Lipně a pravidelně i na jachtařských výstavách.
 
 

Kontakt

Adam Žídek
+420 602 764 703 adam@harkensport.cz